Zabezpieczenie danych na komputerze – Kopia zapasowa

Zabezpieczenie naszych danych na komputerze jest niezwykle ważne, ponieważ czasem możemy stracić ważne pliki związane z Naszą pracą lub zdjęcia z wakacji nad morzem w 2014.

W dzisiejszym wpisie pokażę Wam program Acronis, który w bezproblemowy sposób pozwoli nam na stworzenie dobrej kopii zapasowej.

Acronis Cyber Protect Home Office to program, który daje dużo, a przy okazji jest bardzo przejrzysty przez co nawet mniej doświadczonym użytkownikom łatwo korzysta się z programu Acronis. W menu bezproblemowo możemy dostosować co dokładnie i jak ma być zabezpieczone przed utratą danych.

Do wyboru mamy:

  • Standardowa kopia pojedynczych plików, folderów
  • Pełna kopia obrazu dysku
  • BackUp ciągły
  • BackUp oparty o harmonogram

Wykonane kopie możemy przechowywać na naszym dysku lokalnym lub w chmurze (W darmowej wersji mamy do dyspozycji 1TB chmury).


Poprawna konfiguracja programu Acronis

Program Acronis ma bardzo dobre tłumaczenie na język polski i jak wcześniej wspomniałem jest on bardzo dobry dla nowicjuszy, ponieważ wszystkie opcje programu posiadają wytłumaczenie oraz podczas ich konfiguracji jesteśmy prowadzeni “za rączkę”.

Avatar photo
Cześć! Prowadzę tego bloga z własnego zamiłowania do branży IT. Interesuję się nią od najmłodszych lat, a dzielenie się moją wiedzą sprawia mi przyjemność.

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *