Microsoft pracuje nad Edge 95. Co nowego?

Microsoft na bieżąco ulepsza swój flagowy produkt jakim jest przeglądarka Edge. Coraz więcej użytkowników przerzuca się z Google Chrome na Edge. Czy testowana w kanale deweloperskim nowa wersja Edge 95 przyciągnie nowościami więcej osób? Sprawdźmy.

Nowości i poprawki w Microsoft Edge 95

Microsoft pozbył się problemu z interakcją z wyskakującymi oknami autouzupełniania. Bywało, że powodowały one awarię przeglądarki, co w najnowszej wersji ma się skończyć.

Nie uświadczymy już problemów z rabatami, które czasem nie były stosowane, nie można było ich wyszukać albo ich użycie kończyło się błędem.

Naprawiono problemy pojawiające się podczas przeciągania kart pomiędzy oknami czy zamykania kart z otwartymi dokumentami pakietu Office.

Widżet internetowy zacznie wyświetlać się poprawnie i będzie zawierał cały interfejs użytkownika, a nie tak jak w niektórych przypadkach tylko jego część.

Sekcja Ustawień też zyskała kilka poprawek eliminujących błędy takie jak: awarie podczas edytowania haseł zapisanych w Ustawieniach, puste wyszukiwanie w Ustawieniach czy problem z wyszukaniem niektórych funkcji.

Jakie nowości w Edge 95?

Na razie wiadomo tylko o dwóch nowych funkcjach. Zważywszy na fakt, że testy w kanale deweloperskim dopiero ruszyły, nowości może być w późniejszym czasie jeszcze więcej.

Wiadomo, że Edge 95 dostanie możliwość korzystania z klawiszy klawiatury do atramentu na plikach PFD oraz przechwytywaniu z Internetu.

Druga funkcja dotyczy zaś kart płatniczych. Przeglądarka dostanie domyślnie włączoną możliwość ich synchronizacji ze stron, na których podawaliśmy dane kart, do konta Microsoft.

Kiedy pojawi się Edge 95?

Według oficjalnych informacji na stronie Microsoftu, nowa wersja przeglądarki ma pojawić się w połowie października 2021 roku.

źródło: microsoft.com, chip.pl

SeNioR. Sebastian z Pecetowicz.
Sebastian. Specjalista d/s informatyczno-technicznych oraz marketingu.

Powiązane wpisy

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Przeszedłem na E i jestem zadowolony. Kilka własnych ustawień i wszystko działa OK. Do Chrome, Firefoxa, z którego latami korzystałem już nie wracam. O Operze nawet nie myślę. Mam E też na fonie i wszystko ładnie lata 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *